Karta Graficzna z koparki. Czy warto? RX 470 4GB

Górnictwo kryptowalut upadło. Czy się podniesie? Zapewne tak, ale nie nastąpi to w najbliższej przyszłości. Kopalnie są rozbierane na części. I to jest doskonały moment by zainteresować się kartami graficznymi w dobrych cenach.

Czy karta graficzna z koparki to dobry wybór? Odpowiedź jak zawsze brzmi „to zależy”

RX 470, tysiące tych kart pracowało w koparkach na całym świecie. Ale jak widać historia lubi się powtarzać i czeka nas zalew używanych kart po likwidowanych kopalniach kryptowalut. Zalew który już się zaczął.

Kryptowaluty zaliczyły załamanie kursu i prognozy mówią że przez jakiś czas lepiej nie będzie. Niektórzy powiedzą że to nie pierwszy i nie ostatni CRASH. Ale jak to w życiu bywa strata jednego może być zyskiem drugiego. I tak jest też w tym przypadku. Spadek kursu Bitcoina i altcoinów daje nadzieję na zakup kart graficznych w normalnych a tych używanych w naprawdę bardzo korzystnych. 

Ja kupiłem kilka kart. Pokopały w ramach poszerzania wiedzy również w tym zakresie. Następnie sprawdziłem czy nadają się jeszcze do czegoś więcej. Czy da się BEZ serwisu (wymiany pasty / termopadów) coś z nimi jeszcze zrobić? Postanowiłem to sprawdzić.

PowerColor RX 470 Red Dragon V2 4GB wykopał zapewne sporo krypto 🙂 Mi jednak pozwolił zmontować kilka materiałów, pograć w kilka gier no i……nagrać materiał na Youtube.

O tym jak sprawuje się karta wymęczona przez górników Ethereum i innych kryptowalut możecie przekonać się w materiale na Youtube.